CWG – výroba

Co je to CWG?

Czech Wood Geocoin je dřevené kolečko o průměru 35 mm x 7 mm. Obě strany kolečka jsou gravírované laserem, na rubu každého kolečka je logo GS, název a rok výroby, na přední straně je obrázek a text dle přání majitele kolečka, aby bylo možné CWG zařadit do databází, musí splňovat určitá pravidla.

A jak to funguje u nás?

Je to poměrně jednoduché. Pošlete emailem obrázek motivu na CWG, nebo se dohodneme na nějakém motivu z mé databáze. Připravený náhled odsouhlasíte a během cca. dvou budou vyrobené. Po předchozí domluvě Vám můžu udělat i CWG „na počkání“, nesmí jich být více jak 100 kusů.

V současné době se používají na výrobu CWG převážně  smrkový suk(větvový) a bukový masiv. Smrk je klasika a buk je taková LOW-ENDová náhrada. Smrkové suky se musejí přebírat a i ty nejlepší mají někde v těle“dužinu“, která při gravírování udělá barevně odlišnou plochu, obvykle tmavší. Na druhou stranu, tím že „vypalujeme“ obrázek napříč vlákny, je výsledek ostřejší a kontrastnější. Bukový masiv je taková sázka na „jistotu“, jak se říká neurazí, ale ničím nepřekvapí. Kontury trochu rozmazané pálením po vláknech. Na druhou stranu velké tmavé plochy jsou barevně shodné a nejsou tam rušivé plochy „dužiny“ větvového suku. Nevýhodou je špatná viditelnost slabých čar a kontur.

Alternativou smrku je bukový suk. Tady je kresba vysoce kontrasní a i malé detaily jsou perfektně rozeznatelné. Mezi všemi materiály je to naprostá špička. Problém je dostupnost a samozřejmě i cena. A jako posledním alternativním materiálem je jasanový masiv. Kolečko je prakticky bílé s málo znatelnou kresbou a gravírování je o něco tmavší než u bukového masivu. Výsledný efekt je o dost lepší než u buku. Cena je jen nepatrně vyšší než u bukového masivu, ale špatně se shání a skladem ho mívám cca 1000 kusů.

Viz obrázky velkoplošného motivu na CWG, všechny kusy jsou vypalované stejnou energií laserového paprsku. První je smrková větev, druhý jasanové „prkno“, třetí je bukové „prkno“ a poslední buková větev.

A jaká je cena CWG?

Smrkový suk a bukový masiv stojí 5 korun za kus, jasanový masiv 6 korun a bukový suk 7 korun. Kromě eventů, kde je minimální počet 25 kusů je nejmenší množství 50 kusů a více samozřejmě od jednoho motivu. Od 50 kusů automaticky přidávám dvě CWG zdarma na poslání do katalogu.

A teď nějaké benefity. Kromě těch dvou kousků CWG do katalogu už toho moc nebude. Cena je tak nízká, že i vyhlášené a zavedené shopy už ani neposílají zdarma. Něco tu ale pro Vás mám. Při objednávce 200 a víc kousků jednoho motivu dostanete ještě 1 kus navíc,  bude ale z leštěné nerezi. Druhá varianta je, že Vám vyrobím 50mm nerezový CWG geocoin za 100 korun, motiv samozřejmě stejný jako vyráběné CWG a bude mít vlastní ikonu.

Vyplňuju mapu mnou vyrobenými CWG

Je to docela zajímavé, ale nejvíc CWG jsem vyrobil pro kačery z opačné strany zeměkoule. Okolní státy jsou také zastoupené, ale fakt málo. Nejnovějším a také nejexotičtějším přírůstkem jsou kolečka pro Eskymáckého kačera. Když nepočítám Českou republiku, tak mám už patnáct států. 🙂

MVG v současné době již nevyrábím. Kvalita malých suků se natolik zhoršila, že nelze dosáhnout produktivitu alespoň s nulovým ziskem.