CWG a MWG

Co je to CWG?

Czech Wood Geocoin je dřevené kolečko o průměru 35 mm x 7 mm. Obě strany kolečka jsou gravírované laserem, na rubu každého kolečka je logo GS, název a rok výroby, na přední straně je obrázek a text dle přání majitele kolečka, aby bylo možné CWG zařadit do databází, musí splňovat určitá pravidla.

 

A jak to funguje u nás?

Je to poměrně jednoduché. Pošlete emailem obrázek motivu na CWG, nebo se dohodneme na nějakém motivu z mé databáze. Připravený náhled odsouhlasíte a během cca. dvou budou vyrobené. Po předchozí domluvě Vám můžu udělat i CWG „na počkání“, nesmí jich být více jak 100 kusů.

K dispozici jsou buď klasické kotoučky, přebírané a bez suků.

Nebo „NATURAL KOLEČKA“, kde mohou být suky, ale pouze na rubové straně, na líci jsou bezchybná, nebo s minimálními vadami. Těch je v současné době velmi málo.

Tato kolečka se nedají použít vůbec na nic.

Další možností je použít bukový masiv, kolečko je většinou bez vad, ale je také poněkud bez „výrazu“. CWG z tohoto materiálu nemá sice vady, ale tím, že vlákna jdou vodorovně trochu degraduje kontury obrázku. Na velké tmavé plochy je ale výrazně lepší než klasický suk, protože na něm nejsou vidět propálená místa v dužině větve. Na druhou stranu tmavá není mnohdy úplně tmavá. Naprosto nejlepší výsledky dává buková větev  a hned za ní jasanový masiv, ale tyto suky jsou pouze na objednávku – čeká se dlouho a jsou tam „velké“ minimální odběry.  Bukový větvový suk se mi podařilo koupit v poměrně velkém množství a tak mohu nabídnout i tuto alternativu. Viz obrázky několika CWG, všechny kusy jsou vypalované stejnou energií laserového paprsku. První je smrková větev, druhý jasanové „prkno“, třetí je bukové „prkno“ a poslední buková větev.

A co za to – stále stejně

Eventová kolečka od 25ks -> vyrábíme za 5,-Kč kus

Normální CWG – smrk nebo bukový masiv

 • do 10 kusů – á 20,- Kč
 • do 30 kusů – á 15,-Kč
 • každých 50 kusů – 250,- Kč
 • při objednávce od 50 kusů jednoho CWG dotanete  2 kusy navíc na případnou registraci
 • Při odběru 500 kusů a více, lze dohodnout  individuální ceny

Drahé CWG

 • Buková větev   +2,-Kč za kus
 • Jasanový masiv   +1,-Kč za kus

Natural CWG

 • do 10 kusů – á 20,- Kč
 • do 30 kusů – á 15,-Kč
 • a každých 50 kusů – 200,-Kč
 • ke každé objednávce nad 50 kusů přidáváme 2 kusy na registraci do databáze
 • u natural CWG si nejdříve zjistěte, jestli jsou suky. Díky.

Ceny jsou kalkulované na stejný motiv na všech kolečkách.

Vyplňuju mapu mnou vyrobenými CWG

Je to docela zajímavé, ale nejvíc CWG jsem vyrobil pro kačery z opačné strany zeměkoule. Okolní státy jsou také zastoupené, ale fakt málo. Nejnovějším a také nejexotičtějším přírůstkem jsou kolečka pro Eskymáckého kačera. Když nepočítám Českou republiku, tak mám už patnáct států. 🙂

Co je to MWG?

Je to skoro totéž  jako CWG, ale je to menší. Většinou 20 x 5 mm, (20 x 7 mm není tak pěkné) nejsou tady žádná omezení, neregistrují se v žádné databázi. Vychází z požadavku přizpůsobit se velikostí mikrokeším. Na přední stranu lze použít po zmenšení většinou motiv z CWG, na zadní stranu používám v současné době cca. 20 motivů – viz náhled. Protože s výrazně změnila cenová politika výrobců suků a suky o tl. 3 a 4 mm nedělají, musím všechny koupené suky upravovat, výhodou je použitý materiál – BUK a tím výrazně vyšší kvalita gravírovaného motivu.

Ceny

 • 50 ks – 200 Kč

 

Protože jsme byli zaregistrováni do oficiální databáze výrobců CWG, musíme dodržovat design CWG, který poskytli jeho autoři Poník a JPAgeo za podmínek uvedených na oficiálních stránkách CWG, viz  http://www.volny.cz/jpa/geocoin.html