Novinky

Keškoměrka          Keškoměrka CZ: čekající | v řešení

 

Nová stránka „Žumpa“

Již delší dobu jsem uvažoval nad tím, zda nezveřejnit některé negativní postřehy z lovu keší. Je pravda, že je to „politicky nekorektní“, ale já jsem se narodil v době, kdy bílá byla bílá, podvodník byl podvodníkem a na kelímku kafe z automatu nebyl nápis „POZOR káva může být horká“   🙂

Vlastní GEOCOIN už teď

Můj výrazně negativní názor na Crowdfunding  je všeobecně známý a teď mi bohužel přibyl ještě jeden argument. Kvalita samotného výrobku. Tu nám samozřejmě také nikdo negarantuje.  Ale i já jsem si chtěl splnit svůj sen a pořídit si vlastní geocoin, který nikdo nemá. To zatím není až takový problém, ale pokud chci opravdu čistě kovový, tak to problém je. Gravíroval jsem na CNC frézce několik kousků a bohužel to nebylo levné a největší problém byl, že i případně stejný kousek do zásoby přišel na stejnou cenu.

Pak přišel nápad, po čase realizace a tady je výsledek: nerezové kolečko 50mm nebo 55mm silné 2,2mm. To už je docela pěkný „macík“. Technologie je pulzní gravírování laserem. Výsledek je tak dokonalý, že lze vygravírovat i fotografii. Viz dílnička

 

Novinky ve výrobě

Protože mám v nabídce i „přírodní“ věci – choroše, větvovky …  a každý kus je jiný, vše jsem vyfotil a u každé fotografie je číslo a rozměr aby si kačer mohl vybrat přesně podle svých představ. Použitý kousek z nabídky okamžitě stáhnu aby databáze byla stále aktuální. Dnes jsem přidal nějaké choroše.

Změny ve výrobě CWG

Stále mám bukové větvové suky a teď nově i jasanové „prkno“, které je velmi světlé a gravírování je příjemně tmavé. Protože se podařilo přesvědčit výrobce smrkových suků aby upravil výstupní kontrolu „koleček“ tak, aby odpovídala požadavkům na kvalitu CWG, je současná kvalita smrkových suků výrazně vyšší.  Protože se stále zvyšují náklady a ceny CWG stagnují, nebudu již nadále posílat CWG do katalogu. Nejde samozřejmě o tu dvacku, co za to zaplatím, ale spíš o čas. 100 a víc kusů CWG nedělám často a tak mi tu kolečka leží i několik měsíců, což se novým majitelům nelíbí. Proto jsem se rozhodl do každé objednávky přidat kusy navíc a každý si je může zdarma poslat GeoGadgetům sám.

Vlastní GEOCOIN již brzy

V poslední době se jak houby po dešti objevují různé projekty, jak vyrobit geocoin přímo „na míru“ kačerovi. Vše je založeno na Crowdfundingu. Toto je jistě legitimní způsob získání peněz na výrobu. ALE, v našich podmínkách je to spíš bezplatný průzkum trhu a pokud se náhodou dají peníze dohromady, vyrobí se coiny vč. dopředu kalkulovaného zisku a jede se dál. Opět nic proti ničemu. Pouze krom slibovaného unikátního výrobku pro jednotlivce nebo malou skupinku je tady klasická (rozuměj ekonomická) dvěstě kusová série mince. Zase žádný problém, ale v této chvíli se raději seberu a půjdu třeba k Hoblíkovi a koupím si coin u něj, můžu si ho prohlédnout a rovnou odnést. Já osobně to vnímám tak, že to není Crowdfunding, ale krátkodobé úvěrování mých vlastních podnikatelských projektů.

Ale proč o tom mluvím, i já mám rád geocaching a i já trochu podnikám a potřetí použiji i já nabízím „splnění tvých geocoinových snů“. Bude to ale trochu jinak. Chceš svůj vlastní unikátní geocoin, pokud ano tak se ozvi. Coin bude opravdu unikátní, každý bude originál a každý bude mít ikonku. Použitý materiál bude dřevo, plast a kov – mosaz, hliník a bronz. A cena ?? Sny prostě něco stojí, ten nejlevnější je za cenu jedné pizzy a coly (cca 200Kč) a opravdu hodně drahý tak 500-600Kč. A protože jde o sen, musíš přijít s konkrétní představou a já ti ji pomůžu realizovat. Teď dělám několik kousků pro kamarády a jakmile budou hotové dám je do galerie aby se každý mohl podívat jak vypadá realizovaný sen. 🙂

Nová řada logbooků

Konečně se mi podařilo doladit výrobu logbooků do podoby, která asi uspokojí většinu ownerů. Upravil jsem velikost knížečky tak, aby odpovídala velikosti všech PETek. Co je však nejdůležitější, logbook má 60 listů !! Pokud keška nebude na nějakém super exponovaném místě, měl by logbook vydržet prakticky celou dobu života keše. (60 listů=120 stránek, 4 logy na stránku=více jak 400 logů) Přesné rozměry jsou na obrázku. Samozřejmě platí, od žádná moje reklama, ale při objednávce 50 a více kusů (jedné velikosti) design podle představ ownera.

Kolik vašich cestovatelů zmizelo v „temném propadlišti dějin?“

Při poslední kontrole mých cestovatelů jsem musel přihodit na pomyslný „hřbitov“ další kousek. Někdo si udělal radost kouskem plechu s číslem. Je to sice smutné, ale lidi nepředělám. Přemýšlel jsem nad smysluplnou náhradou, která by byla pěkná, ale nelákala „sběratele“. Samozřejmě cena bude až na prvním místě.