COINY

 Kolik vašich cestovatelů zmizelo v "temném propadlišti dějin?" Při poslední kontrole mých cestovatelů jsem musel přihodit na pomyslný "hřbitov" další kousek. Někdo si udělal radost kouskem plechu s číslem. Je to sice smutné, ale lidi nepředělám. Přemýšlel jsem nad smysluplnou náhradou, která by byla pěkná, ale nelákala "sběratele". Laminovaný obrázek jsem zavrhnul okamžitě, to je pro mne bezcenná náhražka, které si v kešce ani nevšimnu, natož ho přesunout někam jinam.

Kdo z vás "pustí" do světa origo minci za 400 a více korun? Dá se vyrobit poměrně pěkná kopie z laserem gravírované nerezi. Možnosti jsou 35mm, 50mm a 55mm, vše tloušťka 2,5mm. Do ruky už je to pěkný "macík". Co je k tomu potřeba? Černobílá kopie obou stran v maximálním rozlišení + cca 100,-Kč. Další případná identická kopie je cca 60,-Kč. Výhodou je, že lze přímo na coin napsat i další text.

Čtyři barevné mutace držáčků geocoinů. Tento tvar je výsledek několika verzí držáčků a jsou na něm vychytané všechny "mušky". Vhodné pro velikosti 40 - 65mm. Cena 20,- Kč/kus a při větších počtech každý desátý zdarma - objednej 10 a zaplať jenom devět.

Další variantou je klasické TB na klasické "psí známce". Tato varianta je pro "zmizelé cestovatele". Motivy jsou dané, ale výběr se bude rozšiřovat. Obrázky jsou ilustrační a gravírované na speciální plast, tak aby byl vidět kařdý detail. Vpravo dole je pak reálný výrobek. Materiál je nerez tl. 1mm s dírkou pro řetízek. Zadní strana libovolný text + číslo. 1 kus lze poslat v dopise za poštovné A.

Cena je 60,-Kč za kus.

První coin mé výroby. Materiál kalená a leštěná nerez tl.1,2mm. Gravírování opět fiber laserem, tedy žádná barva, ale opravdové gravírování.  Velikost 70x30mm + kuličkový řetízek se spojkou. Coin má vlasní ikonu.

Cena 195,-Kč.

Toto nejsou sice coiny, ale výroba je identická. Informace na jednotlivých stagích "hlodá" zub času a po pár měsících může být problém s čitelností, nebo trvanlivostí nebo....... Nerezový štítek tuto vlastnost nemá, dokonce i ta matice vydrží déle než samotná keš. Pro případné estéty je tu ještě varianta z plasto-hliníkového sendviče a pak je barva opačná, podklad černý, text bílý. Fiber laser má paprsek silný pouze setinu milimetru a lze tedy používat i malá (třeba 2mm) písmenka, která jsou stále perfektně čitelná. Ideální pro QR kódy. Použitá nerez má sílu 0,4mm. Štítky na obrázku jsou velké 20x40mm.

Cena od 30,-Kč podle velikosti.