COINY

 Kolik vašich cestovatelů zmizelo v "temném propadlišti dějin?" Při poslední kontrole mých cestovatelů jsem musel přihodit na pomyslný "hřbitov" další kousek. Někdo si udělal radost kouskem plechu s číslem. Je to sice smutné, ale lidi nepředělám. Přemýšlel jsem nad smysluplnou náhradou, která by byla pěkná, ale nelákala "sběratele". Laminovaný obrázek jsem zavrhnul okamžitě, to je pro mne bezcenná náhražka, které si v kešce ani nevšimnu, natož ho přesunout někam jinam.

Kdo z vás "pustí" do světa origo minci za 400 a více korun? Dá se vyrobit poměrně pěkná kopie z laserem gravírované nerezi. Možnosti jsou 35mm, 50mm a 55mm, vše tloušťka 2,5mm. Do ruky už je to pěkný "macík". Co je k tomu potřeba? Černobílá kopie obou stran v maximálním rozlišení + cca 100,-Kč. Další případná identická kopie je cca 80,-Kč. Výhodou je, že lze přímo na coin napsat i další text.

Čtyři barevné mutace držáčků geocoinů. Tento tvar je výsledek několika verzí držáčků a jsou na něm vychytané všechny "mušky". Vhodné pro velikosti 40 - 65mm. Cena 20,- Kč/kus a při větších počtech každý desátý zdarma - objednej 10 a zaplať jenom devět.

Další variantou je klasické TB na klasické "psí známce". Tato varianta je pro "zmizelé cestovatele". Motivy jsou dané, ale výběr se bude rozšiřovat. Obrázky jsou ilustrační, (na reálném výrobku nemůže být chráněný nápis TRAVEL BUG, dle stanoviska GS lze použít "traveltag") a gravírované na speciální plast, tak aby byl vidět kařdý detail. Vpravo dole je pak reálný výrobek. Materiál je nerez tl. 1mm s dírkou pro řetízek. Zadní strana libovolný text + číslo. 1 kus lze poslat v dopise za poštovné A. 

Cena je 85,-Kč za kus.

První coin mé výroby. Materiál kalená a leštěná nerez tl.1,2mm. Gravírování opět fiber laserem, tedy žádná barva, ale opravdové gravírování.  Velikost 70x30mm + kuličkový řetízek se spojkou. Coin má vlasní ikonu.

Cena 195,-Kč.

Toto nejsou sice coiny, ale výroba je identická. Informace na jednotlivých stagích "hlodá" zub času a po pár měsících může být problém s čitelností, nebo trvanlivostí nebo....... Nerezový štítek tuto vlastnost nemá, dokonce i ta matice vydrží déle než samotná keš. Pro případné estéty je tu ještě varianta z plasto-hliníkového sendviče a pak je barva opačná, podklad černý, text bílý. Fiber laser má paprsek silný pouze setinu milimetru a lze tedy používat i malá (třeba 2mm) písmenka, která jsou stále perfektně čitelná. Ideální pro QR kódy. Použitá nerez má sílu 0,4mm. Štítky na obrázku jsou velké 20x40mm.

Cena od 30,-Kč podle velikosti.