CWG

Mé první dělané CWG
Mé první dělané CWG

Co je to CWG?

Czech Wood Geocoin je dřevené kolečko o průměru 35 mm x 7 mm. Obě strany kolečka jsou gravírované laserem, na rubu každého kolečka je logo GS, název a rok výroby, na přední straně je obrázek a text dle přání majitele kolečka. CWG vytvořili koncem roku 2005 Poník a JPAgeo jako personalisovanou variantu oficiálních Geocoinů.


Buk masiv
Buk masiv
Smrk
Smrk

A jak to funguje u nás?

Je to poměrně jednoduché. Pošlete emailem obrázek motivu na CWG, nebo se dohodneme na nějakém motivu z mé databáze. Připravený náhled odsouhlasíte a během cca. dvou dnů budou vyrobené. Po předchozí domluvě Vám můžu udělat i CWG "na počkání", nesmí jich být více jak 100 kusů. V současné době se používají na výrobu CWG převážně smrkový suk(větvový) a bukový masiv. Smrk je klasika a buk je taková low-end náhrada. Smrkové suky se musejí přebírat a i ty nejlepší mají někde v těle"dužinu", která při gravírování udělá barevně odlišnou plochu, obvykle tmavší. Na druhou stranu, tím že "vypalujeme" obrázek napříč vlákny, je výsledek ostřejší a kontrastnější. Bukový masiv je taková sázka na "jistotu", jak se říká neurazí, ale ničím nepřekvapí. Kontury trochu rozmazané pálením po vláknech. Ale velké tmavé plochy jsou barevně shodné a nejsou tam rušivé výpalky "dužiny" větvového suku. Alternativou smrku je bukový suk. Tady je kresba vysoce kontrasní a i malé detaily jsou perfektně rozeznatelné. Mezi všemi materiály je to naprostá špička, ale problém je špatná dostupnost a samozřejmě i cena. A jako posledním kvalitním materiálem je jasanový masiv. Kolečko je prakticky bílé s málo znatelnou kresbou a gravírování je o něco tmavší než u bukového masivu. Výsledek je o dost lepší než u bukového masivu, cena je jen nepatrně vyšší, ale velice špatně se shání. Momentálně ho mám skladem cca 1000 kusů.
Buk větev
Buk větev

A co cena CWG?

Smrkový suk a bukový masiv stojí 5 korun za kus, jasanový masiv 6 korun a bukový suk 7 korun. Kromě eventů, kde je minimální počet 25 kusů je nejmenší množství 50 kusů a více samozřejmě od jednoho motivu. Od 50 kusů automaticky přidávám dvě CWG zdarma na poslání do katalogu. A teď nějaké benefity. Kromě těch dvou kousků CWG do katalogu už toho moc nebude. Cena je tak nízká, že i vyhlášené a zavedené shopy už nemají dopravu zdarma. Něco tu ale pro Vás mám. Při objednávce 200 a víc kousků jednoho motivu dostanete ještě 1 kus navíc, bude ale z leštěné nerezi.

Vyplňuju mapu mnou vyrobenými CWG

Jasan
Jasan

Je to docela zajímavé, ale nejvíc CWG jsem vyrobil pro kačery z opačné strany zeměkoule. Okolní státy jsou také zastoupené, ale docela málo. Nejnovějším a také nejexotičtějším přírůstkem jsou kolečka pro Eskymáckého kačera. Když nepočítám Českou republiku, tak mám už patnáct států. :-)