CWG

Mé první dělané CWG
Mé první dělané CWG

Co je to CWG?

Czech Wood Geocoin je dřevené kolečko o průměru 35 mm x 7 mm. Obě strany kolečka jsou gravírované laserem, na rubu každého kolečka je logo GS, název a rok výroby, na přední straně je obrázek a text dle přání majitele kolečka. CWG vytvořili koncem roku 2005 Poník a JPAgeo jako personalisovanou variantu oficiálních Geocoinů.


Buk masiv
Buk masiv
Smrk
Smrk

A jak to funguje u mě?

Je to poměrně jednoduché. Pošlete emailem obrázek motivu na CWG, nebo se dohodneme na nějakém motivu z mé databáze. Připravený náhled odsouhlasíte a během cca. dvou dnů budou vyrobené. Po předchozí domluvě Vám můžu udělat i CWG "na počkání", nesmí jich být více jak 100 kusů. V současné době se používají na výrobu CWG převážně smrkový suk(větvový) a bukový masiv. Smrk je klasika a buk je taková low-end náhrada. Smrkové suky se musejí přebírat a i ty nejlepší mají někde v těle"dužinu", která při gravírování udělá barevně odlišnou plochu, obvykle tmavší. Na druhou stranu, tím že "vypalujeme" obrázek napříč vlákny, je výsledek ostřejší a kontrastnější. Bukový masiv je taková sázka na "jistotu". Výsledek vcelku slušný. Alternativou smrku je bukový suk. Tady je kresba vysoce kontrastní a i malé detaily jsou perfektně rozeznatelné. Mezi všemi materiály je to naprostá špička. A jako posledním kvalitním materiálem je jasanový masiv. Kolečko je prakticky bílé s málo znatelnou kresbou a gravírování je o něco tmavší než u bukového masivu. Výsledek je lepší než u bukového masivu.
Buk větev
Buk větev

A co cena CWG?

Smrkový suk a bukový masiv stojí 5,- Kč/ kus, Ostatní materiály jsem přestal používat. Kromě eventů, kde je minimální počet 20 kusů je nejmenší množství 50 kusů a více samozřejmě od jednoho motivu. Od 50 kusů automaticky přidávám dvě CWG zdarma na poslání do katalogu. A teď nějaké benefity.  Při objednávce 200 a víc kousků jednoho motivu dostanete ještě 1 kus navíc, bude ale z leštěné nerezi.

Podmínkou je dodat dostatečně kvalitní černobílou předlohu, která se má gravírovat.  Žhavou novinkou je pořízení GCC mainstreamového laseu.

                                                                   

Horní dvě kolečka jsou o průměru 50mm, levé je smrkový suk 50x9mm a pravé je smrkový masiv 50x10mm. Na masivu jsou při velké ploše gravírování vidět rozdíly v barvě, ale na běžném obrázku to není vidět. Větev dává konzistejněší výsledky, ale opět je tam vypálený bod dužiny větve. Cena masivu je 25,- Kč/kus, při 8 a více kusech 15,- Kč/kus, u větve je to o 2,- Kč/kus více. Samozřejmě se jedná o kompletní oboustranné gravírování z dodaných podkladů.

Ve druhé řadě jsou pro srovnání CWG buk suk - vlevo a buk masiv - vpravo

Vyplňuju mapu mnou vyrobenými CWG

Jasan
Jasan

Je to docela zajímavé, ale nejvíc CWG jsem vyrobil pro kačery z opačné strany zeměkoule. Okolní státy jsou také zastoupené, ale docela málo. Nejnovějším a také nejexotičtějším přírůstkem jsou kolečka pro Eskymáckého kačera. Když nepočítám Českou republiku, tak mám už patnáct států. :-)