CWG

Mé první dělané CWG
Mé první dělané CWG

Co je to CWG?

Czech Wood Geocoin je dřevené kolečko o průměru 35 mm x 7 mm. Obě strany kolečka jsou gravírované laserem, na rubu každého kolečka je logo GS, název a rok výroby, na přední straně je obrázek a text dle přání majitele kolečka. CWG vytvořili koncem roku 2005 Poník a JPAgeo jako personalisovanou variantu oficiálních Geocoinů.


Buk masiv
Buk masiv
Smrk
Smrk

A jak to funguje u mě?

Je to poměrně jednoduché. Pošlete emailem obrázek motivu na CWG, nebo se dohodneme na nějakém motivu z mé databáze. Připravený náhled odsouhlasíte a během cca. dvou dnů budou vyrobené. Po předchozí domluvě Vám můžu udělat i CWG "na počkání", nesmí jich být více jak 100 kusů. V současné době se používají na výrobu CWG převážně smrkový suk(větvový) a bukový masiv. Smrk je klasika a buk je taková low-end náhrada. Smrkové suky se musejí přebírat a i ty nejlepší mají někde v těle"dužinu", která při gravírování udělá barevně odlišnou plochu, obvykle tmavší. Na druhou stranu, tím že "vypalujeme" obrázek napříč vlákny, je výsledek ostřejší a kontrastnější. Bukový masiv je taková sázka na "jistotu". Výsledek vcelku slušný. Alternativou smrku je bukový suk. Tady je kresba vysoce kontrastní a i malé detaily jsou perfektně rozeznatelné. Mezi všemi materiály je to naprostá špička. A jako posledním kvalitním materiálem je jasanový masiv. Kolečko je prakticky bílé s málo znatelnou kresbou a gravírování je o něco světlejší než u bukového masivu, ale celá plocha má stejný odstín.  Výsledek je lepší než u bukového masivu.
Buk větev
Buk větev

A co cena CWG?

Pro porovnání jsem dal všechny čtyři druhy suků vedle sebe.

POZOR ceny už jsou upravené aktuálně od 1.1.23


Smrkový suk------------ --- 325,- Kč/ 50 kusů  

Bukový masiv---------------350,-Kč/50 kusů                                                

Jasan masiv ---------------- 325,- Kč/ 50 kusů

Buk větev     ---------------- 400,- Kč/ 50 kusů

Jasan a buk větev je pouze po předchozí dohodě. Minimální množství je 50 kusů. Výjimkou jsou eventy, kde je minimální množství 20 - 30 kusů s cenou běžného CWG + 20,- Kč a od 30 kusů běžná cena.

Od 50 kusů přidávám dvě CWG zdarma na poslání do katalogu. A teď ale i nějaké benefity.  Při objednávce více jak 150 kousků jednoho motivu dostanete ještě 1 kus navíc, ovšem kolečko bude 50mm smrkový masiv. Při objednávce 200 a víc kousků jednoho motivu dostanete ještě 1 kus navíc, bude ale z leštěné nerezi.

Podmínkou rychlé dodávky je dodat dostatečně kvalitní černobílou předlohu, která se má gravírovat. Pod kvaliní předlohou si představuji černobílý obrázek s rozlišením alespoň 500x500 pixelů. Samozřejmě funkční mail, případně telefon. Ve velice krátkém čase Vám pošlu náhled CWG ke schválení a po odsouhlasení začínám s výrobou. Po zaplacení na účet okamžitě posílám. Standardně využívám služeb Zásilkovny, kde jeden den pošlu a druhý následující je zásilka u Vás. 

Žhavou novinkou je pořízení GCC mainstreamového laseru. Zvýšená kvalita je vidět na 1mm vysokém písmu Arial, které je dobře čitelné na všech použitých materiálech.

                                                                   

Vyplňuju mapu mnou vyrobenými CWG

Jasan
Jasan

Je to docela zajímavé, ale nejvíc CWG jsem vyrobil pro kačery z opačné strany zeměkoule. Okolní státy jsou také zastoupené, ale docela málo. Nejnovějším a také nejexotičtějším přírůstkem jsou kolečka pro Eskymáckého kačera. Když nepočítám Českou republiku, tak mám už patnáct států. :-)