KEŠE

Každý z nás by chtěl při svých výpravách za keškama nacházet jenom "vymazlené" úkryty se stylovými krabičkami, logbooky se spoustou místa a samozřejmě hromadou CWGček a coinů. Realita je samozřejmě jiná. Ono je totiž něco jiného zakládat novou kešku a úplně něco jiného se o ní starat. Počáteční nadšení už je pryč a zbývá jen ta práce.  Jako největší problém vidím ale "kutilství". Proč PET, když mohu jako krabičku použít lahvičku od mulťáku a je zdarma a místo logbooku tam dám ruličku papíru s logem GS a hotovo. Problém je, že mulťákovka po pár otevřeních netěsní a v chladu je křehká, ale hlavně ta logbooková rulička po pěti návštěvách nabyde na objemu a když jí tam první kačer pomůže prstem, je problém a nastal čas na výměnu logbooku. 

 Kromě PETek a logbooků, které se musí nakupovat i vyrábět ve větším množství,  jsem ukončil výrobu ostatních krabiček.


Pokud nejsou naše nároky na originalitu moc vysoké, použijeme PET prefabrikát (je to základ pro výrobu plastové nádoby). Dají se koupit v několika velikostech, pasují na ně uzávěry od limonád, jsou extrémně pevné, vodotěsné a hlavně levné.  Velká a malá zelená PET vyprodány. 

 • malá modrá PET bez víčka - menší ale stejný průměr 15,-Kč

 •                                      

  Tahle větvovka už je propracovanější a její cena byla 300,- Kč opět za komplet

  A co šištička - jako živá. A proč je modrá?? Na modrou se lépe maluje a pokud chcete fakt vytuněnou šišku můžete si jí namalovat podle svého. Základní barva tisku je čokoládově hnědá. Pro méně technicky zdatné je samozřejmě k dispozici i "šiška finál".

  Šiška se tiskne déle, ale spraví to 250,-Kč, při kompletní výrobě, tzn. základovka na plast, nerezový držák šišky, matička, podložky, silikon, těsnící O kroužek a dvě vrstvy barvy Hammerite to dělá 370,-Kč

  Při odběru větším jak 100 kusů jednoho typu jsem schopen upravit i design. Na zadní straně logbooků je vždy "mudlokarta".

  Tak a tady už je reálná fotka trochu většího žaludu. Jedná se o kompletní kešku včetně logbooku, odolnost proti vodě je zaručená. Opět 3D tisk v outdoor provedení  cena 200,-Kč/kus.

  Další klasikou jsou Lock-Lock krabičky, opět v několika velikostech (některé jsou fakt velké), ty už jsou citelně dražší, nesnášejí zimu a hrubší zacházení. Pokud je Lock-Lock krabka schovaná mezi kameny, teměř vždy má prasklinu a pochopitelně mokrý celý vnitřek.

  Lock-Lock krabičky neprodávám.

  Tahle sice vypadá jednoduše, ale tady už jsem použil všechny poznatky z "terénu". Materiál je modřín, dřevo samo o sobě velmi odolné. Po úplném vyschnutí vakuově ošetřené proti škůdcům a nakonec opět pomocí vakua impregnované fermeží.

  Kompletní větvová keš vč. PETky, logbooku a tužky, samozřejmě impregnovaná a napuštěná fermeží. Nejjednodušší typ viz foto od 220,-Kč složitá až 350,-Kč

  Do keše patří logbook, ale jaký. Nejlépe takový, aby dlouho vydržel. V současné době vyrábím tři velikosti logbooků do PET keší. Všechny mají 60 listů, tedy 120 stránek na logy. Stránky jsou čisté bez předtisku a lze tedy umístit zápis na libovolné místo. Velikost logbooků je přizpůsobena běžným velikostem PET prefabrikátů. Cena je 10,-Kč/kus za malé a 15,-Kč/kus za větší.

  Pro tisknutou žábu platí to samé, jako pro šišku a další nabízené modely.

  Tady je cena 230,-Kč/kus

  Tohle je ta modrá šiška v reálném outdoorovém provedení, s kovovým držákem na pověšení, logbookem a těsněním proti vlhkosti. Tady je ukázka šišky za 370,-Kč

  PET víčko pro vertikální montáž menší PETky.

  A co nějakou vychytávku?  Tak to už si musíme udělat sami. Pokud si na to netroufnete, tak jsme tu my. Není až takový problém něco vymyslet, ale udělat to tak, aby to chvíli vydrželo. A že čas umí spěchat. Asi není problém vzít kus klacku, vyvrtat do něj díru a schovat tam malou PET. Je to za hoďku hotové a udělá spoustu parády. Za půl roku je z ní olezlá zašlá keš. Za rok už začne trouchnivět a pak se rozpadne. A spousta práce, času a invence je pryč.

  Šroubovka použitý materiál je klasický šroub M12 až M32. Na obrázku M12 a pro srovnání je vedle opravdový šroub. Dnes už se na mostech nesmí ukládat krabičky, ale takovej velkej šroub ???? Krom toho, pokud ho fest utáhneme, těžko nám ho někdo ukradne. Šoubovek jsou dva druhy. Buď imitace přišroubovaného šroubu se silným magnetem, nebo opravdu přišroubovaný šroub s vnitřní dutinou.

  šroubovka M12 niklovaná 250,-Kč

  jiné velikosti a provedení po dohodě

  Logbooky na rozdíl od různých "ruliček" a skládaných papíru snesou i delší používání.

  Šnek už je jenom taková designová třešnička na dortu. Na klasickou kešku se asi nehodí, ale jako stage může fungovat dobře.

  Choroš s malou PET. Opět se jedná o kompletní kešku, která se dává do vyvrtané díry. Bohužel se mi stalo, že nějakému zvířeti zachutnala (prý divočák). Bude asi vhodné tuto keš umístit mimo dosah zvěře. 

  Víčko na větvovku. Materiál borovice, smrk, modřín, buk ..... Dřevo opět vysušené, ošetřené proti plísním a houbám a impregnované fermeží. Pet víčko lepené Epoxy 1200 a cenovka je 50,-Kč