Keškoměrka CZ: čekající | v řešení

16.1.2023

Na trhu se objevil nový typ biltema tyče. Je to původem laminátový prut, délku má psanou 12 metrů, ale musí se cca metr ubrat. Je asi o  1,3 kg lehčí a o 300 korun levnější. Menší váha znamená bohužel i menší pevnost. Věřím ale, že si svoje spokojené kupce určitě najde. Původně jsem nechtěl tento typ upravovat, ale nikdy neříkej nikdy. :-) Několik kousků jsem pro kamarády dělal a nakonec se povedlo. Pro vystužení použiju původní slabý konec a vlaminuji ho do posledního dílu. Pak už se jeví pevnost celého dílu dostatečná.

01.11.2022

Soumrak CWG za pět korun? CWG už není.    Na stránce o CWG je již současná cena výroby jednotlivých typů CWG. Protože nakupuji kolečka v poměrně velkém množství, budu aktuální cenu držet minimálně do prázdnin bez ohledu na další zvyšování cen. :-)

04.04.2022

Trochu jsem si pohrál s kvalitou gravírování a výsledek je velice přesvědčivý. Přeci jenom ta investice do nového laseru nese ovoce.

24.02.2022

Výroba CWG

Před pár dny byla na geocachingovém fóru diskuze o kvalitě CWG, tedy přesněji o kvalitě výrobců. Takhle vyrábím CWG já, levý kotouček je smrk, pravý buk masiv a  prostřední dole buk větev.

26.01.2022

Biltema tyč - Šáhlo - Spiderbeam 12m fiberglass pole HD

Dnes jsem publikoval samostatnou stránku o přestavbě.

Aktualizace - velké PET už nejsou, zbylo pár logbooků, ale malých mám teď 89, protože jsem našel ve skladu ještě jednu krabičku. :-)


17.7.2021

Postupně ukončuji výrobu veškerých krabiček a jiných udělátek na kešky, doprodávám PET malé i velké a další už nebudu objednávat. Hodlám se věnovat převážně laserové technologii a to jak klasické gravírování do dřeva - CWG a další, tak i do kovů. Mojí rodinku laserů rozšířil mainstreamový laser GCC ExplorerII se 40W kovovou trubicí.


6.6.2021

Protože se množí dotazy na šáhlo, které zde prezentuji, pokusím se odpovědět všem minulým i budoucím zájemmcům. Šáhla nevyrábím ani neprodávám. Ale jsem ochoten pomoci jak radou, tak i rukama. Všechno důležité najdete na webu : https://www.spiderbeam.com/index.php?cat=c2_Fiberglass%20Poles.html&XTCsid=8180426b5aa2c8443d9c83f67a76bd60

Pokud si vyberete Spiderbeam 12m fiberglass pole HD tak bude situace jednodušší, přesně tohle mám i já a tak při případných úpravách budu vycházet z vyzkoušených doplňků. Při zájmu mě kontaktujte prosím až budete mít stožár koupený, abychom mohli specifikovat Vaše požadavky. (nejlépe telefonicky) Různé rybářské pruty (i rozměrné) nejsou pro toto použití vhodné, protože jsou ve své podstatě extrémně pružné aby absorbovaly snahu ryby uniknout. Stožár je sice také pružný, ale jenom proto aby udržel lanko antény napnuté a tedy jeho funkce je opačná než u prutu. Co se týká ceny dodělávek, měla by se pohybovat do 700,- korun. Tedy teď, co bude za dalších pár týdnů nevím. V každém případě je si potřeba uvědomit, že investice není až tak malá.


10.3.2021 Rozsáhlá úprava webu.

Přidal jsem také pár novinek. Držáky na coiny a 50 mm dřevěná kolečka. Materiál smrk větev i masiv.


15.4.2020 Již nebudu objednávat bukové větvové suky. Na výrobě gigaeventových CWG se jasně potvrdilo, co jsem už delší dobu předpokládal, výroba je neekonomická. Pokud k poměrně vysoké vstupní ceně připočtu ještě cca 1/4 kusů s vadami a tedy nepoužitelné, nemá smysl dál pokračovat. Stejný osud překvapivě potkal i jasanový masiv o kterém jsem si myslel, že bukovou větev nahradí. Výroba ostatních typů CWG samozřejmě pokračuje dál. Ceny i termíny dodání zůstávají stejné.


 29.3.2020 -  CWG jsou hotové, akorát ten event nám hatí virus agresor. :-(

20.10.2020 - a jak to tak vypadá, bude ještě hůř


10.1. 2020 Jak lovíte BILTEMA nebo ANGEL keše? V poslední době jsou poměrně časté. Po zkušenostech s různými rybářskými pruty, držáky úklidových nástrojů a jinými udělátky jsem narazil na německé kačery a takovýmhle krásným udělátkem. Základem je radioamatérský teleskopický stožár, který svou tuhostí hravě překoná všechny pruty. Rybářský prut má pružit a nezlomit se, ale anténa má držet lanko antény neprověšené. Veliký hák na konci je neuvěřitelně efektivní. Zalogovat - tedy sundat, zapsat a vrátit na místo - mi se starým, ale hodně upraveným prutem trvalo několik minut, pokud byla krabka těžší tak i déle. S novým udělátkem je to zábava tak na minutu. Do 12 metrů je "šáhlo" opřené o zem a tak manipulace nenamáhá šíjové svaly. Po odlovení Alkeho série čarodějnic musím říci že je to jiný level. Cena s dopravou 100E, další náklady cca 500,- Kč. Rozhodně to není pro každého, ale mě se líbí. Toto je pouze prezentace, ale rád pomohu i s výrobou.


25.9.2019 Kolik vašich cestovatelů zmizelo v "temném propadlišti dějin?" Při poslední kontrole jsem musel přihodit na pomyslný "hřbitov" další kousek. Někdo si udělal radost kouskem plechu s číslem. Je to sice smutné, ale lidi nepředělám. Přemýšlel jsem nad smysluplnou náhradou, která by byla pěkná, ale nelákala "sběratele". Psí známka je z nerezového vyleštěného plechu 1mm, velikost 50x30mm.


Mašinka je o trochu větší 70x30mm, použitý materiál je stejný. Celý motiv je gravírovaný FIBER laserem přímo do kovu a nejde nijak smazat. Hlavně "psí známka" je vhodná na reinkarnaci ztracených cestovatelů. Samozřejmě se hodí i jako náhrada cenných geocoinů, které by pravděpodobně zmizely z první keše.13.2.2019 V poslední době se jak houby po dešti objevují různé projekty, jak vyrobit geocoin přímo "na míru" kačerovi. Vše je založeno na Crowdfundingu. Toto je jistě legitimní způsob získání peněz na výrobu. ALE, v našich podmínkách je to spíš bezplatný průzkum trhu a pokud se náhodou dají peníze dohromady, vyrobí se coiny vč. dopředu kalkulovaného zisku a jede se dál. Opět nic proti ničemu. Pouze krom slibovaného unikátního výrobku pro jednotlivce nebo malou skupinku je tady klasická (rozuměj ekonomická) dvěstě kusová série mince. Zase žádný problém, ale v této chvíli se raději seberu a půjdu třeba k Hoblíkovi a koupím si coin u něj a mám záruku vysoké kvality jak návrhu, tak provedení. Geocoiny na obrázku jsou jsou dělané z fotografie (obrázek si upravoval vlastník sám), vyráběné u mě, leštěná nerez 2,2mm a průměr 50 a 55mm. 15.4.2018 Konečně se mi podařilo doladit výrobu logbooků do podoby, která asi uspokojí většinu ownerů. Upravil jsem velikost knížečky tak, aby odpovídala velikosti všech PETek. Co je však nejdůležitější, logbook má 60 listů !! Pokud keška nebude na nějakém super exponovaném místě, měl by logbook vydržet prakticky celou dobu života keše. (60 listů=120 stránek, 4 logy na stránku=více jak 400 logů) Přesné rozměry jsou na obrázku. Nikde není moje reklama, listy jsou čisté a tak se na ně vejde víc zápisů. Při větším odběru lze dohodnout i vlastní grafiku. Životnost "knížečky" je nesrovnatelně delší než u skládaných nebo rolovaných listů.