ŽUMPA

Výstižnější název by asi byl "kde to dře", ale ta žumpa je hezčí a hlavně připomíná naše oblíbené diskuzní fórum o geocachingu. I když paradoxně zrovna geocaching.cz patří mezi ty opravdu slušné, neb administrátoři drží diskutující pěkně při zemi. V každé skupině lidí, které spojuje společný zájem, se najdou "dobráci" i "špatňáci". Poslední dobou není úplně v kurzu poukazovat na ty špatňáky, neb to není "politicky a jinak korektní", mohli by nás zažalovat a ..... Zde budu publikovat výhradně své vlasní názory a postřehy .

Tak zrovna tohle se mě dotýká osobně. V březnu 2011 jsem v Tiských skalách udělal jednoduchou offsetovou multinku GC2PV5E. Malý chytáček při výpočtu, ale jinak žádný problém až do návštěvy muggel04. Pominu-li jeho základní matematické nedostatky, okamžitě usoudil, že se o krabku nestarám a poslal archive log, pro jistotu několikrát. Logy jsou sice upravené, ale z diskuze ostatních si lze udělat obrázek.

Mladoboleslavsko musí být fakt drsný kraj. Nároky na ownery jsou vysoké a kačeři opravdu přísní. Co na tom, že 50 metrů od keše je možnost klidného parkování, umístění krabičky je vidět na první pohled a až k ní lze dojít mimo silnici za svodidlama. :-(

V půlce listopadu jsme vyrazili s filomenou22 na lov keší.  Mezi jiným jsme narazili i na tohle. Keš GC8D90R parta kačerů místo hledání keše s obtížností dvě hvězdy, pohodí pytlík s kouskem papíru a loguje FI.  Samotný geoobjekt je velký cca 50x50x250 cm a originální krabka nebyla nijak maskovaná. Škoda, že kačeři s několika tisíci nálezů musejí klesnout k takovým podvodům. Ještě větší škoda je, že owner keše na to nijak nereaguje. 


Na téhle keši je krásně vidět, že někdo souřadnice počítá a někdo je získává "alternativním způsobem". Překvapením, alespoň pro mne je, že zde zaznívají i známé geocachigové nicky.