Jak to dělám já
Czech Wood Geocoin je dřevené kolečko o průměru 35 mm x 7 mm. Obě strany kolečka jsou gravírované laserem, na rubu každého kolečka je logo GS, název a rok výroby, na přední straně je obrázek a text dle přání majitele kolečka. CWG vytvořili koncem roku 2005 Poník a JPAgeo jako personalisovanou variantu oficiálních Geocoinů.
Náhled jednotlivých typů CWG.
Dokonce i hranatý coin dobře drží
Kolik vašich cestovatelů zmizelo v "temném propadlišti dějin? Přemýšlel jsem nad smysluplnou náhradou, která by byla pěkná, ale nelákala "sběratele".
Kdo z vás "pustí" do světa origo minci za 400 a více korun? Dá se
vyrobit poměrně pěkná kopie z laserem gravírované nerezi. Možnosti jsou
35mm, 50mm a 55mm, vše tloušťka 2,5mm.
Další možností je klasický TB na klasické "psí známce". Tato varianta je pro "zmizelé cestovatele". GS nemá žádný problém s použitím čísla ztraceného coinu nebo s číslem novým, ale nesmí tam být text TRAVELBUG.
První coin mé výroby. Materiál kalená a leštěná nerez tl.1,2mm. Gravírování opět fiber laserem, tedy žádná barva, ale opravdové gravírování. Velikost 70x30mm + kuličkový řetízek se spojkou. Coin má vlasní ikonu.
Takhle se na laseru vyrábí plexisklové držáky coinů. Výhodou je, že lze použít "zbytky" z jiné výroby a tak je výsledná cena velice příznivá.
Každý z nás by chtěl při svých výpravách za keškama nacházet jenom "vymazlené" úkryty se stylovými krabičkami, logbooky se spoustou místa a samozřejmě hromadou CWG a coinů. Realita je samozřejmě jiná. Ono je totiž něco jiného zakládat novou kešku a úplně něco jiného se o ní starat.
Šroubovka použitý materiál je klasický šroub M12 až M32. Na obrázku M12 a pro srovnání je vedle opravdový šroub.
Do keše patří logbook, ale jaký. Nejlépe takový, aby dlouho vydržel. Papírová rolička to není.