Keškoměrka CZ: čekající | v řešení

My a geocaching

2023

Klacky pod nohama přesněji pod kolama. Druhý den expedice jsme se chystali na blízkou sérii biltem GC9TRY0 u malebné vesničky Lipová. Luštění (vcelku složité) dala filomena22 a já zase testoval nový biltema_nástroj SPDER BEAM 10M. Oproti 12m stožáru je konstrukce subtilnější, lehčí ale stále naprosto pohodová a na kolo je ideální. Z map jsme měli udělanou "přípravu" a tak hurá na kešky. Prvních pár bylo v pohodě, práce se šáhlem excelentní. U 4 biltemy to začalo. Les je po intenzivní těžbě kůrovcového dřeva poněkud kultivovaný. Po dalších dvou keších a několika pádech z kola jsme dali ústup. Snad někdy jindy.

2023

Expedice NORDKAP nejsevernější keš České republiky je docela lákadlo. Nakonec jsme se sem vypravili i my. Původní cíle byly docela ambiciózní, ale realita byla poněkud jiná. :-) Že je nejsevernější keška docela špatně přístupná jsme věděli, ale proč to nezkusit na kole? První dvě kešky jsme dali docela v pohodě. Pak začal "masakr", pašerácká pěšinka kolem potůčku, tlačení a přenášení kol se a tam. Nakonec jsme na místo dorazili, kešku našli a tím prohlašujeme expedici za splněnou. Zážitky opravdu silné. 2023

Angry birds  V současné době připravuji nové wherigo s barevnými ptáčky. Samozřejmě to nebude žádné "reverse wigo".  Doufám, že se bude líbit.

2023

GCA78YH  Pokud navštívíte Tiské skály tak je zde nové noční wherigo "Pašerácká stezka II". Naši pejsci tam hrají docela důležitou roli.

2023

GC7QHF2 Kontrola kešky UP or DOWN. Název napovídá, buď slanit a nebo se pochlapit a vylézt odspoda. To pochlapení je důležité, protože od samotné keše už se slanit nedá a musíte slézt. Keška je ve výšce cca 15 metrů.

2023

Pastýřská stěna vznikla v roce 2014 a je nejdelší ferratou v České republice a zároveň nabízí i nejvíce způsobů, jak stěnu zdolat. Také jde o jedinou ferratu, která se nachází v centru města, což není zcela běžné ani v evropském měřítku.


2022

Biltema (Angel cache) je fenomén posledních několika geocachingových let. A na "pořádnou práci" je potřeba i pořádný nástroj. Kromě různě dlouhých rybářských prutů se jako velmi dobrý nástroj jeví radioamatérské stožáry od SPIDERBEAM. Pár fotek a postřehů v sekci BILTEMA

2022

Nonnenfelsen (Jeptiška) - C  Zábavná via ferrata, ve které autoři použili skoro všechny ferratové prvky. První část je pěkné a jednoduché lezení zakončené mostíkem. Druhá část je vzdušný traverz s exponovaným místem a závěrečná část je silový převis a technické slezení z vrcholu. Ferrata je velice pěkná a zvládné jí skoro každý začátečník. 

2022

GC7B915  Die Weißeritztalbahn Její odlovení je docela těžké, protože vláček jezdí jen několikrát za den. Ráno jsem hledal nějaký zábavný cíl na lov kešek a narazil na tuto keš. Podařilo se nám dojet na místo pět minut před příjezdem vláčku. :-)

2022
Séie Procházkový špalíček od Kuníků je naprosto pohodová prochajda po cestách mezi loukami a lesíky. Občas jsou krabičky schované docela zákeřně, ale jinak naprostá pohoda. S našimi pejsky jsme jí dali na dva výlety, ale ještě něco málo chybí.

2022

Flájská přehrada  Je to jediná krytá pilířová hráz v České republice, jedna ze dvou v Evropě a úplně jediná, která je přístupná veřejnosti.Nedá se po ní jezdit autem, pouze pěšky nebo na kole. Kolem přehrady jsou nádherné pláně na kolo a běžky a taky spousta jednoduchých kešek.

2022

Vojtěch - Labské údolí  Nádherná virtuálka na vrcholku pískovcové věže. Těch pět hvězd obtížnosti je fakt zasloužených, neb na vrchol nevedou lehké cesty.