Minulé tisíciletí

Je to již bezmála 40 let, kdy se v české kotlině objevil první počítač Atari. Potom firma JRC ing. Richtera geniálně upravila ovládací software na nahrávání programů a bylo tady TURBO a s ním masové rozšíření Atárek. Atari 800XL, 800XE a konečně i 130XE. Překotný dovoz počítačů  měl i své stinné stránky - nedostatečný a hlavně drahý servis a žádný vývoj a výroba HW doplňků. A právě tahle "díra" na trhu dala vzniknout i nám Digit-servisu. Poměrně rychle jsme dokázali upravovat veškeré periferie, opravovat kompletně celý sortiment Atari a dokonce vyrábět i nová zařízení.

Zkušenosti z 8bitových jednodeskových počítačů jsme využili i u 16 bitů (Atari ST) a nakonec i při opravách hudebních nástrojů Yamaha.  Nástupem PC kompatibilních počítačů se radikálně změnila i struktura trhu. Většina získaných dovedností a zkušeností nebyla potřeba a prakticky vše se řešilo výměnou nějaké desky v PC. Nespokojenost se situací vygradovala rozdělením firmy, kdy servis zůstal v původních prostorách.

.

Začátek nového milénia

Digit-servis se přejmenoval na Digit-tech a začal novou kapitolu své existence ve vlastních prostorách v Modřanech. Mojí novou zájmovou oblastí se stal "herní průmysl", který tou dobou již opustil šedé sféry ekonomiky a jevil se být seriozním průmyslovým segmentem. Díky spolupráci s několika fakt schopnými odborníky, ale i jasné vizi jak dál, jsem se během několika let stal poměrně významným hráčem na trhu. Tuto pozici výrobce jsem si udržel prakticky až do konce "éry automatů". Extrémním ekonomickým, ale hlavně administrativním zatížením začal herní průmysl postupně ztrácet dech a po krizi už se nevzpamatoval. Populisticky upravovanou legislativou nakonec "hazard" opustil dobře regulovatelné mantinely České republiky a zmizel v temných vodách internetu.